Figurky [1] [2] [3]

LoděKonečně došlo na indiánské kánoe. Ta červená dala víc práce. Je celá ručně dlabaná. U té žluté jsem si pomohl sukovníkem.

A takhle ujíždí Old Shatterhand před Inčučunou, aby zachránil život svůj i svých druhů.

SQ

Toto je eskvéčko. Loď, na které jsem leccos sjel.
Tak nějak zůstávám u lodí. Tohle je Amazonka s Blacketovic děvčaty Nancy a Peggy. Podle zfilmovaného románu A. Ransoma Vlaštovky a Amazonky z roku 1974.

Amazonky a Vlaštovky
A tady pluje Vlaštovka s Walkerovými. Roger, Titty, Zuzana. V pozadí Johnova žlutá hlava. Na přídi stojí malá Viki, se kterou jsme si užili hodně legrace.

Kraťásky

Vašek těsně před odjezdem projevil přání, že by chtěl nějakou figurku. A má prý mít modré kraťásky. To jsem ještě nedělal. Celkem se povedla. Ještě jsem jí přikreslil ruce. Je zajímavé, že jakmile figurka dostane dolní končetiny, začnou chybět ty horní. Viz tato figurka, která je podobná té, kterou dostal Vašek.

Zaklínač

Zaklínače si objednal Kryštof. Měl poměrně přesnou představu, jak by měl vypadat. Bílé vlasy. Ne úplně bílé a trochu hrubé. Dva meče. Já jsem zase zkoušel figurku s rukama.

Řvouni

Občas se člověk setká s lidskými bytostmi, které při komunikaci s ostatními generují nadbytečné decibely. To jsou oni - řvouni.
A další dva pro Lucku k narozeninám.
Na závěr dovolené v Oslavě přišla Mařenka s přáním, že by chtěla vyrobit žirafu. Dokonce si ji i sama natřela. Ale k té pracné textuře se naštěstí nehlásila.

Žirafa