Figurky [1] [2] [3] [4]

LoděKonečně došlo na indiánské kánoe. Ta červená dala víc práce. Je celá ručně dlabaná. U té žluté jsem si pomohl sukovníkem.

A takhle ujíždí Old Shatterhand před Inčučunou, aby zachránil život svůj i svých druhů.

SQ

Toto je eskvéčko. Loď, na které jsem leccos sjel.
Tak nějak zůstávám u lodí. Tohle je Amazonka s Blacketovic děvčaty Nancy a Peggy. Podle zfilmovaného románu A. Ransoma Vlaštovky a Amazonky z roku 1974.

Amazonky a Vlaštovky
A tady pluje Vlaštovka s Walkerovými. Roger, Titty, Zuzana. V pozadí Johnova žlutá hlava. Na přídi stojí malá Viki, se kterou jsme si užili hodně legrace.

Kraťásky

Vašek těsně před odjezdem projevil přání, že by chtěl nějakou figurku. A má prý mít modré kraťásky. To jsem ještě nedělal. Celkem se povedla. Ještě jsem jí přikreslil ruce. Je zajímavé, že jakmile figurka dostane dolní končetiny, začnou chybět ty horní. Viz tato figurka, která je podobná té, kterou dostal Vašek.

Zaklínač

Zaklínače si objednal Kryštof. Měl poměrně přesnou představu, jak by měl vypadat. Bílé vlasy. Ne úplně bílé a trochu hrubé. Dva meče. Já jsem zase zkoušel figurku s rukama.

Řvouni

Občas se člověk setká s lidskými bytostmi, které při komunikaci s ostatními generují nadbytečné decibely. To jsou oni - řvouni.
A další dva pro Lucku k narozeninám.
Na závěr dovolené v Oslavě přišla Mařenka s přáním, že by chtěla vyrobit žirafu. Dokonce si ji i sama natřela. Ale k té pracné textuře se naštěstí nehlásila.

Žirafa

Pirátský kapitán dreadbeard. Pravá ruka je pohyblivá přes magnet.

Dreadbeard

Toto jsou okatí, aby se líbili dětem,
které je dostanou jako dárek.

Okatí

3 kluci

To jsou mé 3D ilustrace ve dřevě ke knize Pavla Čecha: Tajemství ostrova za prkennou ohradou. Zleva Jirka, Toník a brýlatý Pepík.

Vašek

Toto jsou postavy z mé knížky Vašek. Zleva: Kiri, Pšt, Eda, Vašek, Karel a Bručoun.


Vašek, Šút a Eda. Tyto figurky se mohou převlékat, jak je vidět na Vaškovi a Edovi. Šút byl kromě jiného i zdatným fotografem.Pšt a Kiri mají také šaty na převlečení. Není divu, Kiri je zdatná švadlenka.
Vašek a Eda mají ještě indiánské převleky. Jedou na kánoi zvané Ústa. Jako že se z ní může stát kánoe děravá jako ústa staré ženy.A toto je náčelník vystupující z ilegality.
V pozadí asistuje Bručoun.

Boženka

Toto je Boženka. Dárek stejnojmenné vnučce ke druhým narozeninám.


Toto jsou holky copaté. Ta vpravo odjela s Klárkou.

Copaté

Pejskaři

Začalo to výrobou pejsků. Pro Marušku dalmatina a Vaškovi vlčáka. Pak se ukázalo, že pejsci potřebují páníčky.
A ještě jedna dvojička. . Pro Marušku k svátku jsem se pokusil o klučíka s westíkem.

Yakari

Yakari a Malý blesk. Nejrychlejší koník, který se nedal nikdy chytit a svého přítele Yakariho byl ochoten vozit jen dobrovolně bez sedla.
Yakariho rodiče a kamarádi Nebeská duha a Bizoní zrnko.
Nade všemi bděl Velký orel.

MimoniMasala?
8.1.2022

1883Dva z hlavních hrdinů krásného seriálu 1883. Captain Shea a bývalý detektiv Thomas.
A toto je slečna Elsa Duttonová, v té době už možná žena indiánského válečníka.
14.2.2022

Ukrajina

Dvě ručně vyrobené dřevěné figurky, připomínající okamžiky, kdy jsme mohli být hrdí na to, že jsme Češi - premiér Fiala při odvážné návštěvě ostřelovaného Kyjeva, kde se setkal s ukrajinským prezidentem Zelenskym. Na podporu Ukrajiny vyzískaly v dražbě 5000 Kč.


Statečný ukrajinský voják s již legendární zbraní - javelinem. Na krku mu ji drží magnet. Vydražila 2500 Kč. Tato částka však nečekaně vzrostla na desetinásobek.
14.3.2022