Příjezd

Na tábořiště jsme dorazili kolem třetí hodiny. Nejprve dorazila hlavní skupina vedená Ondrou a Davym, která cestovala hromadnou dopravou. Krátce po ní Pavel s Greenem, kteří jeli tranzitem plně naloženým veškerou naší výbavou, týpky počínaje a zasobami potravin konče. Trvalo jim to dost dlouho hlavně proto, že strávili téměř hodinu mohutným úvodním nákupem v supermarketu Albert v Bystrci. Na našem novém vleku za tranzitem se vezlo šest lodí a větší množství proutěných postelí.

Počasí příliš nadějí nevzbuzovalo, chvílemi i poprchalo, ale nakonec k žádnému většímu úniku srážek nedošlo.

Okamžitě po příjezdu sundáváme slušivé kroje vodních skautů a dáváme se do stavby týpek, bychom rychle měli aspoň nějakou střechu nad hlavou. Tyče byly ještě dost těžké a ne příliš důkladně opracované, protože se nám na poslední brigádě nechtělo zase pracně vztyčené tyče znovu pokládat. A tak před stavbou každého týpka musely nastoupit sekerky a dodělat poslední začištění.

Sumo nebyl rodiči shledán schopným pro práci s tak nebezpečným nástrojem a tak mu sekyrku vůbec nenabalili. Připadalo nám nefér mu nějakou půjčit a tak jsme mu museli vymýšlet jinou práci.