dopis zřejmě není určen nám.
pisatel se asi mylně domnívá, že paní Š. píše Oko!!
O několika alegoriích, paralelách, či podobnostech nikoli náhodných.

Vážená paní Švancarová.

Správně jste poznala, že minulý dopis nebyl míněn vážně. Ale jinak jste jeho smysl opravdu nepochopila. Proto si dovoluji připojit malé vysvětlení.
1. emotivní oslovení - jak jinak než s emocí oslovit někoho, na koho střílí den. Nebo jak oslovit krále, který krvácí v brnění.
2. pobyt v cizině - člověk nemusí být v cizině, aby byl mimo.Stačí, když nemá o problémech dostatečný přehled. A potom přijde a myslí si ,že do toho musí mluvit, že je k tomu povolán.
3. výzva k boji - krvácející hrdina si o podporu přímo říká.
4. brilantní diskuse - narážka na vaše četné příspěvky v OKU o školách.Když se potom člověk dozví, jak to bylo doopravdy, jenom žasne. V tvorbě polopravd jste mistr.zato autor je mistr na to, jak to bylo doopravdy
5. post ředitele - vy nejste ochotna uznat právo zřizovatele jmenovat ředitele. Viz poslední příspěvek. Naše ředitelka ještě nenastoupila do funkce a již byla v OKU napadena dost nevybíravým způsobem. Ani těch obvyklých sto dní jste jí nedala.
6. petice - narážka na stejný příspěvek.
7. změna rodu a čísla - narážka na vaše příspěvky v OKU o školství. Všichni vědí, že je píšete vy,opravdu všichni se takto mýlí? ale v článku je my, dostali jsme, doneslo se nám... O vás se píše ona osoba, zástupkyně rodičů .....
A nakonec jste asi onen tajemný a dosud nejmenovaný redakční rada.

Dopis vám byl poslán proto, abyste se nad podobným stylem psaní zamyslela, ne aby vás napadal. Ale vy jste ho bohužel pochopila jinak a zveřejnila jste ho.Věřím, že ostatní čtenáři nebudou toto vysvětlení potřebovat, protože dopis pochopí alespoň částečně. Uznávám, že těch podobností tam bylo trochu moc najednou.

Omlouvám se za špatný žert, protože žert, který nebyl pochopen je vždy špatný. Omlouvám se soukromě, protože i ten dopis byl poslán jenom vám. Ještě jednou. Nic z toho, co stálo v tom dopisu není pravda a nebylo míněno vážně. Přeji vám, abyste si našla na psaní téma, kdenebudete (třeba navědomě) škodit lidem.

Alan a Alena Novákovi